GÖRSEL İLETİŞİM TASARIMI BÖLÜMÜ

HABERLER


06 MAYIS 2013 | Küçük| Büyük| Print This Page

GÖREMEYENLER İÇİN GÖRSEL İLETİŞİM TASARIM

Izmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Görsel İletişim Tasarımı Bölümü 2. sınıf öğrencilerinin bu seneki projelerinden biri, İzmir içerisinden bulunan bir müze, koleksiyon ya da sergiyi, görsel engelliler için ulaşılabilir kılmak oldu.

Proje kapsamında, çeşitli müzeleri seçen öğrenciler (Oyuncak Müzesi, Sanat ve Arkeoloji Müzesi, Arkas Sanat Galerisi, Mask Müzesi vs.)bu müzeler içerisinden seçtikleri üç eseri dokunsal grafiklere dönüştürdüler ve buna ek olarak sergilenen mekanın üç boyutlu dokunsal haritasını ve projenin promosyonlarını tasarladılar. Dört hafta süren projenin ardından, 3 Mayıs cuma günü, projenin jürisi kapsamında, Aşık Veysel Görme Engelliler İlköğretim okulundan 6 öğrenci ve hocaları Metin Cerit, bölümünüze konuk oldu ve yapılan işleri değerlendirdi.

Bir çalıştay havasında geçen jüri, öğrencilerimize, göremeyenler için görsel iletişim tasarlayabilmenin zorluğunu ve önemini göstermesi açısından çok verimli geçti. Bu kapsamda, bölümümüz adına jüriye katılan tüm Aşık Veysel Görme Engelliler İlköğretim okulu öğrencilerine ve hocalarına bir kez daha teşekkür ederiz.